זה שיודע שהוא לא יודע ,יודע!

כתב: edo תאריך: 01/01/18

רעיון התוחלת הוא המפתח להבנה כיצד סוחרים גדולים חושבים במונחים של פיתוח שיטה מנצחת. הנושא הזה חשוב באופן קריטי אם אתה רוצה הצלחה אמתית כסוחר או משקיע, זה חוזר במקומות והקשרים שונים של המסחר. צריך “לתפוס” את הרעיון הזה רק פעם אחת כדי באמת להבין את היתרונות העצומים שהוא יכול להביא.

 

קיימים שישה משתנים מרכזיים שאתה חייב להבין כדי שתוכל לפתח שיטת מסחר מצליחה, השילוב ביניהם מהווה את המפתח להבנת עקרונות המסחר הרווחי. משתנים אלה מרכיבים את תוחלת שיטת המסחר והם שקובעים את האפקטיביות ארוכת הטווח שלה. רוב הסוחרים לעיתים קרובות מתרכזים רק בגורם אחד מאלה בפעילות המסחר השוטפת שלהם, המיקוד נוטה להיות בגורם הראשון, אחוז ההצלחה, או הצורך להיות צודק. הסיבה לכך כרוכה בהטיות פסיכולוגיות הגורמות לאנשים תשוקה בלתי נשלטת להיות צודקים כל פעם מחדש, אנשים אובססיביים לגבי זה יותר מכל דבר אחר.

 

אתם חייבים להבין כמה נאיבי זה להתמקד רק בלהיות צודק. קיימים מרכיבים רבים בפיתוח שיטת מסחר מצליחה, “אחוז ההצלחה” הוא החלק הכי פחות חשוב שבהן. אם יש לך פסיכולוגיה “שקטה”, שיטת מסחר בעלת תוחלת חיובית, שפותחה כך שההפסדים שלך יישמרו מינימאליים, ומסחר ביחס מצוין של רווח להפסד אז התזמון בכניסה שלך אינו כל-כך חשוב, אתה תוכל להיכנס לשוק באופן אקראי ועדיין לעשות כסף. העיקרון הזה הוא הליבה של מקצוע המסחר!

 

המפתח הראשון להבנת התוחלת ואחד מהסודות האמתיים של מסחר מוצלח, הוא לחשוב על העסקאות במונחים של יחס הסיכוי לסיכון שלהם. סוחרים טובים קודם כל שואלים את עצמם, מה הסיכון של הטרייד? והאם הרווח הפוטנציאלי שווה את פוטנציאל הסיכון? כמובן, הם צריכים גם לדעת איך הם קובעים את פוטנציאל הסיכון של הטרייד, שזה באיזו נקודה הם יצאו מהעסקה כדי להגן על ההון.

 

אנשים נוהגים להתעלם מהרעיון של פיתוח שיטת מסחר סביב “התוחלת”, למעשה רוב האנשים אינם מחזיקים בשיטה בעלת תוחלת רווח ארוכת טווח שנבדקה כלל. לרובם יש לעיתים קרובות שיטות מסחר “שכאילו” צודקות ועושות כסף בטווח הקצר, אבל מרוקנות להם את החשבון בטווח הארוך.

 

 

כתב: יניב דניאלי, יו”ר Circle A Capital .

תכנית הכשרה שפותחה ועוצבה
במטרה לאתר, לבנות ולטפח
סוחרים מיומנים חדשים
עבור החברה.